Založ si blog

Kam to len smerujeme ?

Patrím vekovo k strednej generácii a mal som možnosť si zažiť socializmus, slovenské koruny, prechod na Euro, porevolučné časy a naplno teraz aj súčasnosť. S úsmevom spomínam na časy bez internetu, kedy bola ulica náš druhý domov. Pre nás bol trest keď sme museli ísť domov. Pre dnešné deti je trest ísť von. Je až zarážajúce ako dramaticky sa zmenil životný štýl a ľudské hodnoty. Veľmi často sa stretávam s bezradnosťou učiteľov, kde ich snaha niečo naučiť naráža na tvrdú apatiu detí. Že existuje len pár uvedomelých rodičov, ktorým ešte záleží aby sa ich deti niečo naučili. Zvyšok sa uspokojí s tým, že deti aspoň chodia do školy. Stretávam sa aj so zamestnávateľmi, kde veľmi často počujem ako sa ľuďom nechce robiť. Každý by chcel byť odrazu riadiacim pracovníkom a remeslo, ktoré ako sa hovorí že má zlaté dno sa pomaly vytráca z bežného života. A spolu s ním aj tradície a národné hodnoty. Kupujeme nekvalitné produkty, ktoré vydržia ledva dvojročnú záruku. Jeme nekvalitné potraviny, žijeme taký povrchný nekvalitný život. Čas strávený pri televízii je absolútna strata času kde primitívny dialóg hrá hlavnú úlohu. V brakových seriáloch, kde si bežný ľudia žijú v štýlových domoch či bytoch, poobliekaní ako z módneho časopisu, jazdiacich na nových autách… Komu toto podsúvajú, kto tak žije ? Len veľmi malé percento ľudí. Keď k tomu pridáme neustále opakujúce sa reklamy, ktoré „natiahnu“ večerný film z roku 2008 a menej v produkcii USA na 3 hodinky tak to je už absolútny vrchol. Sociálne siete už ani nejdem rozvádzať. Snáď len toľko, že dali priestor toľkým zakomplexovaným chudákom, ktorí si svoju frustráciu kompenzujú najlepšie pod falošným menom, je to na zamyslenie. Kam to naozaj smerujeme ?

A všetko sa to začína už v škôlke, kde už ani tie klasické rozprávky nie sú ako boli. Sú „zmodernizované“. Pokračuje na škole, kde nie je potrebné vedieť ani násobilku, lebo máme kalkulačky. Písať v materinskom jazyku už tiež nemusíme vedieť, lebo nás opravuje počítač a netreba používať ani diakritiku.

Po zamyslení sa nad celou úvahou sa pýtam – Aký môže byť výsledný produkt týchto procesov ? Hovorí sa tomu „debilizácia“ národa. Tak potrebná pre tých, ktorý chcú vládnuť. Blížiace voľby budú určite dôležité a vyzerá, že aj prelomové. Neostáva len veriť, že sa ľudia rozhodnú správne (nie medzi dobrom a zlom) s tým zvyškom sedliackeho rozumu, ktorý ešte máme. A keď už nevidíme, ako je všetko pekne pripravené, tak nech bude ako národ rozhodne.

Sila obyčajného slova

09.02.2020

Na počiatku bolo slovo a to slovo bolo u Boha. A Slovo bol Boh. Aj takto by sa dala zadefinovať podceňovaná a pritom tak silná sila slova. Pomocou neho vyjadrujeme svoje pocity, opisujeme veci a hlavne komunikujeme. Ako to už býva aj reč má dve ostria a každý si vyberá, ako tento silný nástroj použije. A podľa toho, ako ho používame nás slovo môže oslobodiť, alebo [...]

Jeden volebný obvod PV 2020

06.02.2020

Je tesne pred voľbami a všetky politické strany sa predbiehajú, kto ponúka lepšie riešenie, lepší program alebo kto je ten koho by sme mali voliť. Ale hodnotí aj niekto prácu a výsledky politických strán, ktoré sa o váš hlas uchádzajú? Ľudia akoby nevideli, čo sa podarilo dosiahnuť a po pravde ani nemôžu. Valí sa totiž kauza za kauzou, vyťahujú sa videá a prešľapy [...]

Sociálne siete – ani s nimi ani bez nich

05.02.2020

Fenomén sociálnych sietí sa diskutuje už dlhodobo. Je Facebook, Instagram,Twiter či Skype pre nás taký potrebný ? Otázka veľmi jednoduchá, ale odpoveď veľmi komplikovaná. Najskôr asi záleží, kto bude na to odpovedať. Pre podnikanie určite prínos, či už z pohľadu reklamy alebo propagácie. Z pohľadu novej mladej generácie by bola asi odpoveď, že v dnešnej dobe [...]

Británia koronavírus Hancock Johnson

Odklad skutočného brexitu? Zatiaľ nie

31.03.2020 23:00

Británia je už dva mesiace mimo EÚ, popri boji proti koronavírusu sa však na brexit akoby zabudlo. Lenže čas na vyrokovanie nových vzťahov medzi EÚ a Britániou sa kráti.

Alexander Lukašenko

Recept na vírus od Lukašenka: práca, šport, sauna, vodka

31.03.2020 22:04

Bieloruska akoby sa pandémia koronavírusu ani nedotkla. Hrajú sa tam futbalové zápasy, divadlá uvádzajú premiéry, otvorené sú trhy, nákupné centrá, bary, reštaurácie i chrámy.

pocasie-1-4-2020

Apríl si z nás robí žarty, počasie pripomenie február

31.03.2020 21:08

Ovocinári a záhradkári musia byť v pohotovosti, počasie začiatkom apríla k nim dokáže byť nemilosrdné.

spravodlivosť, váhy, kniha, kladivko

Funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj piati z Najvyššieho súdu SR

31.03.2020 17:47

Najväčší výpadok zaznamenal Krajský súd v Košiciach, ktorý príde o 11 sudcov.

julobuchta

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 6079x
Priemerná čítanosť článkov: 1520x

Autor blogu

Kategórie

Archív